پنج دیواری

هنوز خوش بین م به سبزیِ فردا

پنج دیواری

هنوز خوش بین م به سبزیِ فردا

پنج دیواری
پـیـونـدهـا :: Links

این تویی که با من ما شده ای!

جمعه, ۹ آبان ۱۳۹۳، ۰۹:۱۸ ب.ظ
"الف...
...........................

تب پاییز به چشمان شما میماند
نفس زرد خزان شعر مرا میخواند
حسرت آب حیاتی که زدستش دادم
رود خشکیده فقط حال مرا میداند!

در هیایوی زندگی ام بودم، در هیایوی رویای تو، در هیایوی همان چشمانی که هزار بار گفته ام رنگ خاک باران خورده ی کویر است، در هیایوی خیال زندگی در کنار تو بودم که ناگهان صدایم زدی...، صدایم زدی و دست کشیدی بر هوای زندگی ام، صدایت پر از مهر و محبت بود و نوازش، صدای تو، هر چه قدر هم که نباشی، باز در گوش هایم می پیچد... . صدایی که همیشه پر از عشقی نهفته است... صدایت، وقتی که نباشی هم هست! وقتی که دوری هم؛ صدای تو، همیشه هست. همیشه دست به گیسوان روح من می اندازد. همیشه گوش به زنگ صدای تو نشسته ام. صدایی که مجنونم می کند، دیوانه ام می کند، چنان رساست که سیم های دلم را به ملکوت خدایی وصل می کند. صدایت همیشه معطر به عطر زندگی ست. صدایت همیشه بوی تو را دارد، بوی عطرِ موهای تو رو. صدایِ تو، همیشه آشناست. همیشه؛ مثل تن م با آغوش تو. مثل سطح تن تو با تن من. صدای تو را، و صدای نفس هایم را به خیال سطح پاک آغوش تن تو در آمیخته ام. تپش های قلبم را با تپش های قلب تو. تو را که در آغوش می گیرم، من و تو یک تن می شویم. یک نفر می شویم. از حریم حضور آغوشمان تنها یک صدا بر می خیزد. تنها یک تپش. دستانم را روی خطوط به هم پیوسته دستانت می کشم. روی سراسر سطح بدنت... . روی چشمان پر از زندگی ات. در پستی و بلندی خیال تو، همیشه صدا هست، حرف برای گفتن تا دلت بخواهد هست، روح زندگی با تو همیشه هست، برای من، که از نبودنت همیشه بیم دارم... . من از خیلی چیز ها می ترسم. از لرزش صدای تو. از لرزش نگاه تو. از سر به زیری های تو. از دست های مشت شده ی تو. از نبودنت. از نگاه های دزدکی ات. از گرگ و میش بعد از نماز صبح. از دره ی بلند تنهایی بدون تو. از عصر همه ی جمعه ها می ترسم.

این روز ها را، بدون حضور تو، بدون خوردن نفس گرمِ تو به صورتم، بدون لمس ثانیه ها در کنار تو سر می کنم. این روز ها زندگی هیچ روشنایی ندارد. همه جا تاریک تاریک است. در درون روحم هیچ نمی گذرد. همیشه در خیال تو ام. در خیال بودن در کنار تو. تو. تو. تو. تو. تمام زندگی ام را این "تو" پر کرده ای. این روزها، حرفی ندارم که همه ی حرف هایم تکراری ست.

.
پی نوشت 1:
فکر می کردم کاری که می بایست بکنم این است که وانمود کنم یک آدم کرولال هستم. اینطوری دیگر مجبور نمی شدم با هر کس و ناکسی طرف صحبت بشوم و با آنها حرفهای احمقانه و بی فایده بزنم. اگر کسی می خواست چیزی به من بگوید مجبور می شد حرفهایش را روی تکه کاغذی بنویسد و بدهد به من. آنها بعد از مدتی از این کار خسته می شوند و حوصله شان سر می رفت و آنوقت من مادام العمر از شر حرف زدن با آدمها خلاص می شدم. همه خیال می کردند که من یک آدم فلک زده ی کرولالی هستم و دیگر ولم می کردند. در جایی کلبه کوچکی می ساختم و تا آخر عمر آنجا زندگی می کردم. کلبه را درست کنار جنگل می ساختم نه اینکه وسطش، برای اینکه می خواستم همیشه آفتاب داشته باشد...
ناطور دشت - جی. دی. سالینجر
.
پی نوشت 2:
...تمام بدبختی های آدم از همین جاست. وقتی که زیادی افسرده و دلتنگ است، حتی نمیتواند فکر بکند...
.
پی نوشت 3:
این روزها قدم در راهی گذاشته ام که گویند خیر است! دعایم کنید که راه سختی ست و چیزی ست در مایه های هفت خان رستم. خدا کمکمان کند. نمی خواهم بگویم که حالم خراب است. نمی خواهم اینجا از دردهای دلم بگویم. چرا که تنها پیامدش غمین شدن دوستانم است. پس چیزی نمی گویم و سکوت پیشه می کنم. تنها؛ دعایم کنید. که روزها و ساعت ها و ثانیه ها غنیمتند. وقت، وقت دعاست.
.
یاحق.
موافقین ۵ مخالفین ۰ ۹۳/۰۸/۰۹
بهنام جعفری بلالمی

بهنام جعفری

بهنام جعفری بلالمی

نظرات (۳)

سلام دلنوشته ی زیبایی بود.
۲۷ آبان ۹۳ ، ۱۸:۲۱ ابوالحسن جعفری پرچکوهی
سلاممممممممممممممممممممممممممممم . تولدت مبارک . داداش . چه طوری . امشب شب تولدت و تبریک میگم . ان شاالله هزاران سال سربلند و سرافراز بشی و باشی .
                                                                                                      یا حق .
۲۴ اسفند ۹۳ ، ۰۹:۵۰ سامره نوشت
سلام
ان شالله خداوند بهترین تقدیرهایش را برایتان رقم بزند
یاحق

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی